Kolik hmotnosti můžete ztratit za 1 měsíc?

Zumba vám nabízí kardiovaskulární trénink, který působí jako kalorie, v atmosféře taneční party. Latinské taneční pohyby jsou základem tohoto fusion tanečního stylu, ale pohyby z břišního tance, hip-hopu a raggaetonu jsou také součástí Zumba. Důraz na zábavu vám může pomoci udržet si tento trénink, i když obvykle nemáte rádi cvičení. Protože tanec Zumba spouští kalorií tak rychle, může vám pomoci ztratit značné množství váhy za jeden měsíc.

Zumba je druh rychlého tančení. Jedna hodina rychlého tančení spaluje 446 kalorií, pokud vážíte 155 liber a 532 kalorií, pokud vážíte 185 liber. Musíte spálit 3500 kalorií, abyste ztratili 1 libru, takže při tříhodinových Zumba týdnech byste měli ztrácet nejméně 1 libru za něco málo přes dva týdny nebo téměř 2 libry za měsíc. Pokud tančíte Zumbu jednu hodinu denně a sníte 500 kalorií denně méně, než potřebujete k udržení vaší hmotnosti, měli byste ztratit 2 libry týdně nebo 8 liber za měsíc. Jedná se o rychlý, ale zdravý úbytek hmotnosti. Ztráta hmotnosti rychleji znamená, že ztrácíte svalstvo místo tuku.

Možná budete potřebovat 60 až 90 minut tělesné aktivity denně, než byste mohli zhubnout, podle americké akademie sportovní medicíny. Zatímco navštěvujete denní kurzy, nemusí být praktické, můžete si doma vycházet, a to spolu s videi nebo DVD z filmu Zumba. Pokud nemáte celou hodinu, ušetříte si cvičení na setkání po dobu minimálně 10 minut po celý den a získáte stejné výhody, jaké byste získali z delšího tréninku.

Intervalový trénink, který je kardiovaskulárním cvičením, který střídá mezi obdobími vysoké a středně intenzivní aktivity, vám pomůže spálit více kalorií než činnost s mírnou intenzitou. Zumba zahrnuje jak rychlý tak pomalý tanec, takže funguje jako intervalový trénink. Zumba pracuje na celém těle, pomáhá tónovat každou svalovou skupinu, zejména záda a břicho. Taneční pohyby mohou také zlepšit váš postoj, rovnováhu a flexibilitu. Pokud máte pocit, že je potlačeno cvičení s ostatními, Zumbova stranická amosféra vám může pomoci uvolnit a získat důvěru.

Vzhledem k tomu, že budete na nohou na celý trénink, je třeba, aby byla správná obuv jako trenéři nebo aerobní taneční boty, doporučuje Melanie Kendallová v článku o “NCC zprávách Syracuse University” z 23. března 2011. Nosit volné vybavení, Prodyšné oblečení vám umožní snadno se pohybovat a pomůže vám zůstat v pohodě. Během Zumby se budete vyrovnávat s potu, takže pijete dostatečné množství vody předtím, než zůstanou hydratované. Pokud máte problémy s kolenem nebo dolní části zad, požádejte instruktora o modifikované pohyby, které vám pomohou vyhnout se namáhání vašich slabých oblastí.

Rychle vypalte kalorie

Plán tréninku

Výhody Zumby

Zumba tipy