Kolik kalorií je spáleno během Ironman triatlonu?

Vaše výkonnostní cíle během Ironmanu nebo podobného dálkového triatlonu mohou být provedeny nebo rozbité podle toho, jak jste připraveni na vysokou úroveň výbuchu kalorií během závodu. Pokud spotřebujete nadměrně potraviny nebo nápoje, může dojít ke žaludečním a střevním problémům a křečemi, ale pokud nebudete vědět, vaše výkonnost pravděpodobně nebude odpovídat vašim očekáváním. Pečlivé plánování výdajů a výměny kalorií bude klíčem k vašemu výkonu.

Výdaje na kalorie

Podle knihy “Endurance Sports Nutrition” od Suzanne Girard Eberle, “závodníci Ironmanu vynakládají 8 000 až 10 000 kalorií nebo více během závodu”. Tato čísla jsou ohromující ve srovnání s denní kalorickou potřebou člověka v množství 1500 až 2 500 kalorií denně. Sportovci užívají méně kalorií v plavecké části závodu, než je tomu při jízdě na kole nebo v běhu. To je způsobeno dvěma faktory: nedostatečnou odolností ve vodě ve srovnání s půdou a relativní krátkodobostí plavecké vzdálenosti ve srovnání s ostatními dvěma nohami závodu. To ale funguje dobře pro závodníka, protože je také snadnější jíst a pít na kole a při běhu než ve vodě.

Potřeby doplňování paliva během Ironmana

Výdaje na výživu této vysoké úrovně jsou v průměru 500 kalorií za hodinu. Vaším cílem je nahradit 30 až 50 procent těchto kalorií během vašeho Ironmana. Tato 150 až 250 kalorií za hodinu výměny energie je životně důležitá pro vaše výkony během a po zotavení po závodě. Předem naplánujte strategii doplňování paliva na den závodu podle individuálních potřeb.

Potřeby sacharidů během vytrvalostních závodů

Sacharidy jsou nejdůležitější živinou, na kterou se můžete soustředit během vytrvalostních závodů, jako je triatlon Ironman. Podle “Výživy pro vážné sportovce” potřebují triatlanti spotřebovávat adekvátní sacharidovou energii rychlostí asi 1 až 1 1/2 gramů sacharidů na kilogram tělesné hmotnosti za hodinu. Pro 150-libra sportovce potřebuje sacharid během závodů Ironman 150 až 225 sacharidů za hodinu.

Zdroje živin

Sacharidy hojně rostou v regálech obchodů s potravinami a v našich kuchyňských skříních, ale snacking během závodění může být obtížné žonglování. Nejprve musíte vybrat potraviny, které můžete doslova jíst na cestách. Za druhé, potraviny, které konzumujete během závodění, musí být dostatečně jemné, aby vaše tělo zvládlo za extrémních podmínek Ironman. Zde jsou některé oblíbené oblíbené závody: sportovní nápoje, energetické bary, banány, cola, sportovní gely, fíky a sušenky.

Hydratace a výměna kalorií

V “Výkonové zóně” autoři John Ivy a Robert Portman naznačují, že “citlivý poměr tekutých a pevných kalorií je asi 3: 1 v dlouhých triatlonech”, jako například Ironman. Když je vaše tělo přehřáté a přepracované, hydratace a doplňování paliva jsou rozhodující a nejpravděpodobnější je, že budete pracovat s ředěnými nebo plnohodnotnými sportovními nápoji lépe než většina pevných potravin. Jako další bonus sportovní nápoje pomáhají doplňovat kalorickou nádrž, zatímco vás také rehydratují a dodávají vám přidaný sodík, což vám pomůže udržet tekutiny, které konzumujete.