Kolik spánku má mít 7týdenní dítě?

Vaše 7-ti týdenní dítě by mělo dostat asi 15 hodin spánku denně. Vaše dítě je však stále velmi málo a v době, kdy má spát, nemusí být spánkem. Můžete mu pomoci zjistit správné časy spánku a vyčerpat co nejvíce z doby spánku.

Vaše dítě v 7 týdnech

Během 7 týdnů se vaše dítě stále učí o svém novém prostředí. Začíná si uvědomovat, že může ovládat ruce a používat je k vyzvednutí nových věcí. Může být také schopna sledovat objekt, který prochází její tváří. Nejvíce se učí rozdílu mezi dnem a nocí, což je zásadní rozdíl pro spaní.

Noční spánek

Podle Baby Center děti 7 týdnů spí mezi 8,5 až 10 hodin za noc. V tomto věku doktor Peter Strachn říká, že mnoho dětí je schopno spát přes noc. To ale neznamená, že vaše dítě bude spát 9 hodin bez přerušení. Po 7 týdnech, spaní přes noc znamená, že to může udělat asi 6 hodin, aniž by se probudil. Pokud se vaše dítě stále ještě nedostává spánku, nemusíte si dělat starosti – stále má dostatek odpočinku, přichází s dalším přerušením nebo dvěma.

Naps

Do sedmi týdnů vaše dítě ještě není ve velmi spolehlivém režimu spánku. Možná bude potřebovat kamkoli od dvou do čtyř psů, aby získala 5 až 7 hodin denního spánku, které potřebuje. Měla by začít spát více v noci a méně během dne v sedmi týdnech, ale její špičky mohou být stále velmi nepravidelné. Nedopusťte jí příliš dlouho během noci a nedávejte jí džemu příliš blízko k posteli. Tímto způsobem zabráníte tomu, aby se cítila celá vzhůru, když je na čase spát v noci.

Pomáhat Vašemu spánku

Pokud je vaše dítě sedm týdnů, můžete mu pomoci povzbudit k tomu, aby vyvíjel lepší spánek. Jedním ze způsobů, jak to udělat, je dát mu spát, zatímco je stále vzhůru, ale velmi ospalý. Samým tím, že usne, uvědomí si, že je možné usnout spánkem mimo vaše ruce, což mu také pomůže, když se probudí v noci, usadit zpátky.

Více než 7 týdnů

Jakmile vaše dítě dosáhne 2 měsíce a později, staví na dovednostech, které již učí. Její schopnost samoobsluhy povede k jejímu spánku mnohem více než 6 hodin v noci a ona se nakonec urovná v rozvrhu dvou nebo tří psů denně v pravidelných časech. Způsoby spánku, které ji naučíš po 7 týdnech, dělají dlouhou cestu, aby jí pomohly stát se zdravým spícím, a tak s ní pracujte a snažte se, aby ji pomohla. To jí pomůže nejen dosáhnout množství spánku, které potřebuje ve věku 7 týdnů, ale také jí pomůže rozvíjet pocit nezávislosti, který jí pomůže při růstu.