Kolik spánku potřebuje 16 měsíců?

Když vaše dítě dosáhne 16 měsíců, měla by spát neustále spát, i když stále potřebuje zdřímnutí nebo dva denní. Důležitější než tvrdé množství hodin však sleduje chování vašeho dítěte, aby se ujistil, že dostává dostatečný spánek. Zatímco ona je minulost přerušení spánku, takový jako kolika nebo potřeba neustálého krmení, ona je náchylná k některým problémům se spánkem viděným u starších dětí.

Identifikace

Během 16 měsíců by vaše dítě mělo být denně od 10 do 13 hodin spánku, jak uvádí dětský odborník na internetových stránkách KidsHealth. Obecně platí, že toto zahrnuje denní dobu spánku a spánek během noci. Jedná se o průměrné, ne přísné pokyny, protože množství potřebného spánku se bude lišit od dítěte k dítěti. Pokud vaše dítě spí pár hodin méně než toto množství, ale nevykazuje známky deprese spánku, pravděpodobně dostává dostatek spánku.

Překážky

Řada faktorů může přerušit spánku vašeho dítěte, když je 16 měsíců, podle americké Národní spánkové nadace. Vaše dítě se stále více zdokonaluje v chůzi a mluví, a teď se může dostat z postele samo od sebe, takže by se mohla rozvíjet nezávislé pruhy. Její fantazie se začíná rozvíjet v tomto okamžiku, takže může mít problémy s nočními strachy a nočními můrami. Mohla by také zažít úzkostné oddělení, když je pryč od vás.

Úvahy

Pokud váš 16měsíční pacient má potíže se spánkem, University of Michigan Health System doporučuje, aby se večer spánku zvláštní a konzistentní rutina. Přečtěte si knihu, vložte jej nebo si vytvořte vlastní zvláštní rutinu před spaním. Vaše celá by měla být schopna usnout sám v posteli. Bezpečnostní hračka jako deka nebo kus oblečení je přijatelnou pomůckou, ale plnění dětské postele s hračkami nebo pomocí televize podporuje špatné spánkové návyky. Nechat dítě spát s vámi také naruší jeho spánek na konci.

Výhody

Zajištění toho, aby vaše dítě dosáhlo dostatečného spánku po 16 měsících, podporuje jak krátkodobé, tak i dlouhodobé zdraví podle zdravotního systému Michiganské univerzity. Dostatečný spánek pomůže vašemu dítěti rozvinout zdravé pozornosti a příjemnější chování. Zdravé spánkové návyky také snižují pravděpodobnost, že vaše dítě bude mít nadváhu. Pokud dítě vyvine dobré spánkové návyky před rokem svého batole, je více pravděpodobné, že bude udržovat tyto návyky v celém svém dětství.

Varování

Spánková deprivace může vést k mnoha zdravotním potížím, takže zdravotní systém University of Michigan doporučuje učit se rozpoznat známky ve vašich 16měsíčních stářích. Pokud vaše dítě usne, pokaždé, když s vámi jede v autě, nemusí mít dost spánku. Podobně, pokud má problémy s probouzením ráno nebo někdy spadne do hlubokého spánku několik hodin před obvyklým časem spánku, může to být známka spánkové deprivace. Stále špatné nálady mohou také pocházet z nedostatku spánku.