Led lumenů žárovky a lumenů žárovky

Pravděpodobně jste viděli žárovky LED používané všude kolem vás, i když jste to v té době nevěděli. Často se používají v dopravních signálech, displejích mobilních telefonů, signálech vozidel a trendových spotřebních výrobcích, jako jsou přezky na pásy LED. Při určování účinnosti žárovky LED proti klasické žárovce je třeba vzít v úvahu tři věci: množství světla, které vypálí, počet hodin, které spálí, a poměr lumenů na watt – to vám říká, kolik bang pro vaše Buck dostanete, pokud jde o použití elektřiny žárovky.

Jak fungují LED žárovky

LED dioda označuje “světelnou diodu”, což je polovodič, který přeměňuje elektřinu na světlo. LED žárovky jsou tvořeny mnoha malými diodami, každý o délce asi čtvrtiny palce. Diody jsou propojeny s ovladačem zabudovaným do žárovky, který umožňuje, aby žárovka fungovala na standardním střídavém napájení. Typické žárovkové LED žárovky nabízejí zhruba 20 lumenů na watt, ačkoli výrobci někdy tvrdí až 100 lumenů na watt na základě laboratorních testů – ať už jsou tyto podmínky někdy v nastavení domácnosti. Podle nástroje ToolBase, informačního zdroje pro bydlení, financovaného HUD, mohou LED žárovky nabízet ohromující 50 000 hodin provozu.

Jak fungují žárovky žárovky

Žárovky žárovky, jak je známe dnes, byly vynalezeny Thomas Alva Edison v pozdních 1880s. On pracoval na myšlence od 1878 k 1880, přicházet s 3000 různými nápady a testování tisíců materiálů pro použití jako vlákno. Dnešní žárovky obsahují tenký pás wolframu – vlákno – obalené uvnitř skleněné baňky. Elektřina ohřívá vlákno, dokud se nerozsvítí a produkuje světlo. Typické žárovky nabízejí přibližně 15 lumenů na watt, což je o něco méně než LED žárovky.

Měření lumenů vs. wattů

Světla jsou měřítkem toho, kolik světla vydává žárovka: čím jasnější světlo, tím větší je počet lumenů. Toto měření by nemělo být zaměňováno s watty, které měří, kolik energie spotřebuje žárovka. V ideálním případě byste chtěli mít vysoký počet lumenů spárovaných s malým počtem wattů. Různé typy žárovek mohou mít stejný počet světlometů, ale používají drasticky různé výkony. Žárovky žárovky mají obvykle největší příkon, zatímco zářivky a LED žárovky mají nižší spotřebu energie.

Která žárovka nabízí více světel?

Celkově jsou LED světla schopny produkovat více lumenů s použitím méně wattů. Typická 60-wattová žárovka vyzařuje přibližně 800 lumenů. LED světla mohou produkovat až 1000 lumenů při přibližně 75 lumenů na watt.

Výběr mezi LED a žárovkami

Každá z nich má výhody a nevýhody. Tradiční žárovky jsou nenákladné, snadno dostupné a dobré při vysílání světla ve všech směrech. Používají však více než wattové žárovky nebo LED žárovky a rychleji než žárovky LED. Naproti tomu LED žárovky využívají pozoruhodně málo energie – mezi 0,83 a 7,3 wattů – a mohou trvat až 50 000 hodin. Mohou to být poměrně drahé, nicméně, až 60 dolarů za malou dodatečnou žárovku a 107 dolarů za standardní žárovku pro domácnost. Nemají také schopnost svítit světlo ve více směrech, což omezuje jejich aplikace. LED žárovky se nejlépe používají pro venkovní prostory a malé, zaměřené pracoviště. Žárovky žárovky se nejlépe používají pro měkčí světlo pro domácnost.