Levé bolesti hlavy po cvičení

Práce v domácnosti nebo v tělocvičně má zvýšit vaši pohodu a způsobit, že se cítíte naživu, ale pro některé lidi znamená pracovat bolest. Bolest na levé straně hlavy po fyzické námaze může být znamením něčeho vážného nebo jen mírného problému, který se objeví jednou za chvíli. Přesto je důležité poradit se svým lékařem o chronické bolesti hlavy, která nereaguje na léčbu doma.

Napětí

Tenzní bolesti hlavy jsou častější formou bolesti hlavy vyvolané nadměrnou zátěží během tělesného cvičení. Tyto bolesti hlavy mohou začít v zadní části hlavy a migrovat buď doleva nebo doprava. Podle lékařského centra Univerzity Marylandu jsou napínavé bolesti hlavy vysoce léčitelné díky relaxační a dýchací technice. Aby se zabránilo napnutí bolesti hlavy během cvičení, nehýbejte se pevně ani příliš nevystavujte svaly. Pokud je to možné s vaší aktivitou, ujistěte se, že používáte svaly na levé a pravé straně těla stejně. Udržování své mysli mimo stresující problémy během cvičení také může pomoci zabránit napnutí bolesti hlavy.

Paroxyzmální dyskineze

Paroxyzmální dyskineze jsou vzácná genetická porucha zahrnující jednostranný nástup migrény po fyzické námaze. Podle studie publikované v časopise Journal of Neurology, Neurochirurgie a Psychiatrie v roce 2000 je tato genetická porucha spojena se třemi chromozomy v struktuře lidské DNA. Pro jasnou diagnózu je nutné provést testování a vyhodnocení. Možnosti léčby zahrnují léčbu bolesti pomocí léků proti bolesti nebo narkotických bolestí.

Poranění krku

Bolesti hlavy nejsou vždy přinášeny napětím nebo něco v mozku. Zranění na krku jsou také viníka při léčbě cvičení-vyvolané, levostranné bolesti hlavy. Podle R. Allana Purdyho a Alana M. Rapoporta, autory “Pokročilé terapie bolesti hlavy”, může zranění krku způsobit bolest hlavy, která se pohybuje od mírného podráždění až po těžkou migrénu. Pokud máte podezření na bolesti hlavy způsobené poraněním, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc, abyste zabránili dalšímu poškození.

Úvahy

Bolest hlavy na levé straně nebo na jakékoli části hlavy, která trvá po dobu jednoho týdne nebo dva, by měla být upozorněna licencovaným lékařem. Chronické bolesti hlavy mohou být v nejhorším případě příznakem neurologických poruch nebo trauma. Vždy bere na vědomí, jaká cvičební aktivita vyvolala bolesti hlavy, abyste lépe porozuměli tomu, jak se tomu v budoucnu vyhnout.