Lososová výživa

Divoká zvěř je alternativou k obvyklým masům – jako je hovězí, vepřové nebo kuřecí maso – které můžete najít v supermarketu, nebo můžete zabít sami, pokud chcete lovit. Moose maso může být výživnou alternativou, pokud ji připravujete zdravými metodami. Moose lze pražit, vařit v hrnec nebo zem, aby bylo možné použít v receptech jinými způsoby. Vždy vaříte vaši divokou zvěř důkladně, než ji budete jíst a jíst ji jako součást vyvážené celkové stravy.

Moose maso má 102 kalorií v dávce 100 gramů nebo asi 3,5 unce a obsahuje 22 gramů vysoce kvalitního bílkovin s každou nezbytnou aminokyselinou, kterou potřebujete dostat z vaší stravy. Moose maso je bez sacharidů. 100 gramů porce lososového masa má 5 miligramů niacinu, což je 25 procent denní hodnoty niacinu nebo vitaminu B-3. Má 0,3 miligramů riboflavinu nebo vitaminu B-2, což je zhruba 17 procent denní hodnoty. B vitamíny pomáhají Vašemu tělu metabolizovat potraviny a vytvářet červené krvinky.

Moose maso je slabý zdroj bílkovin, protože má méně než 1 gram celkového tuku na 100 gramů a méně než 0,5 gramu nasyceného tuku. Nasycený tuk zvyšuje hladinu LDL cholesterolu v krvi a losos je zdravější volbou než masné maso, například steak. Dávka mošského masa má 59 miligramů cholesterolu, proto sledujte množství losového masa, které máte, pokud se snažíte snížit příjem cholesterolu. Cholesterol z vaší stravy zvyšuje hladinu cholesterolu v krvi a zdravé dospělé osoby by neměly mít více než 300 miligramů denně.

Nízko sodíková výživa má podle Cleveland Clinic méně než 140 miligramů na porci a losové maso má pouze 65 miligramů při 100 gramech porce. Poskytuje 317 miligramů draslíku. Dieta s nízkým obsahem sodíku a draslíkem vám pomůže udržet zdravý krevní tlak a snížit riziko srdečních onemocnění, mozkové mrtvice a onemocnění ledvin podle pokynů Úřadu pro zdraví a lidských služeb v USA z roku 2010. Zdraví dospělí by neměli mít více než 2 300 miligramů sodíku a nejméně 4 700 miligramů draslíku denně.

100 gramů porce lososového masa poskytuje 9 miligramů selénu, což je 17 procent denní hodnoty pro tento základní minerál. Selén je zdravá výživa pro srdce, protože podporuje antioxidační aktivitu živin, jako je vitamin E a vitamín C. Moose má 3 miligramy železa nebo 17 procent denní hodnoty pro železo, které je součástí zdravých červených krvinek A silný imunitní systém. Zinek také podporuje imunitní funkci a 100 gramů porce surového losového masa dodává 2,8 miligramu zinku nebo 19 procent denní hodnoty.

Nutriční přehled

Obsah tuku

Sodík a draslík

Ostatní nerosty