Maso, aby se zabránilo těhotenství

Zatímco jste těhotná, správná výživa je nezbytná pro správné vyvíjení vašeho dítěte, avšak bezpečnost potravin, které konzumujete, může také mít vliv na vývoj dítěte. Kvůli hormonálním změnám mají těhotné ženy vyšší riziko, že se stanou poruchami způsobenými potravinami, což je pro ně důležité, aby sledovali druhy potravin, které konzumují z důvodů, které přesahují pouze jejich nutriční hodnotu.

Vyvarujte se konzumace surového nebo nedopečeného masa, jako je hovězí maso a drůbež, během těhotenství, včetně surové drůbeže, která byla předem vycpaná. Toto maso nese riziko kontaminace salmonelou, koliformními bakteriemi a toxoplazmózou. Vaše dítě může být infikováno toxoplazmózou během těhotenství, což může potenciálně vést ke slepotě nebo poškození mozku. Chcete-li tomu zabránit, důkladně vaříme vaše maso. Nespoléhejte pouze na vzhled masa – vždy zkontrolujte vnitřní teplotu teploměrem na maso.

Těhotné ženy jsou 20krát častěji postiženy listeriou, bakterií, která mohou překročit placentu a vést k potratu, předčasnému porodu, úmrtí na mrtvém nebo neonatálním úmrtí a infekci nebo otravě plodu krví. Tyto bakterie mohou kontaminovat tyto druhy delimi masa, a proto je třeba jíst opatrně, pokud jste těhotná. Pokud se rozhodnete jíst maso masa, maso znovu ohřejte na místo, kde se vaří nebo dosahuje 165 stupňů Fahrenheita.

Chladené a nepasterizované paštiky a masové nápoje mohou také obsahovat bakterie listeria a během těhotenství je třeba je vyhnout. Pokud chcete jíst v době těhotenství paštiky, konzervované paštiky nebo paštiky, které jsou v bezpečí, jsou bezpečné jíst. Měli byste se také vyvarovat jídla velkého množství jater během těhotenství. Játra mají vysoký obsah vitamínu A a bylo zjištěno, že vysoká hladina vitaminu A vede ke vrozeným vadám.

Surové a nedopečené ryby mohou obsahovat bakterie a parazity a během těhotenství je třeba je vyhnout. Ryby, které obsahují vysoké úrovně rtuti, by se měly během těhotenství zcela vyhnout, včetně marlinů, mečů, žraloků, makrel a tuňáků. Uzené mořské plody – druhy nacházející se v sekci deli – mohou obsahovat listeriu a je třeba se jim vyvarovat, pokud nebudou dobře uvařeny. Buďte opatrní při konzumaci místně ulovených ryb, jako jsou bluefish, šťuky a pstruhy, protože tyto ryby mohou být vystaveny průmyslovým znečišťujícím látkám. Obraťte se na Agenturu pro ochranu životního prostředí, abyste zjistili, zda jsou ryby z vaší oblasti bezpečné jíst, navrhuje Americká asociace pro těhotenství.

Surové maso

Deli Meats

Pate a játra

Plody moře