Můj novorozenec se po krmení neusadí

Váš novorozenec může mít potíže s usazením se po jídle a reagovat tím, že se nakloní, vyklenul zády, pláče nebo plivá. Vzhledem k tomu, že tyto příznaky mohou být frustrující jak pro vás, tak pro vaše dítě, je nezbytné pochopit, co může způsobit rozruch po jídle a jak je můžete napravit.

Příčiny

Vaše dítě může být rozrušené a odmítnout se usadit po jídle, jestliže trpí kolikou, což je stav, kdy vaše dítě nekontrolovatelně pláče bez jakékoliv zjevné příčiny. To může také být z trávicího problému, jako je gastroezofageální refluxní choroba, nebo GERD, kde se tekutiny a strávené potraviny vrátí do hrdla vašeho novorozence. Nepohodlí z chladu nebo chřipky může také vyvolat rozruch po krmení. Rozvíjející se alergie na mléko, kde imunitní systém novorozence bojuje proti bílkovinám v mléce, může po jídle vyvolat bolest a rozruch.

Opravné prostředky

Propusťte své dítě v paži, zatímco ho krmíte, takže mléko cestuje snadněji do žaludku a vzduch se nehromadí. Sledujte hladové náznaky vašeho dítěte a nakrmte ho dříve, než bude mít extrémně hlad, a tak neskončí zběsile, když se s jídlem nadechne. Nechte své novorozené za několik minut nebo mezi prsy. Eliminujte mléčné výrobky z vaší stravy po dobu několika dní, pokud kojíte, abyste zjistili, zda vaše dítě trpí. Lékař může doporučit, abyste přešli na sójovou formu, pokud je vaše dítě krmené lahvičkami.

Tipy

Pokud se kyselý reflux nebo GERD zdá být příčinou otupělosti vašeho dítěte po krmení, může lékař předepsat lék na kontrolu nebo odstranění žaludeční kyseliny. Cvičejte nohy dítěte tak, že ho položíte na záda a otáčíte nohama cyklistickým pohybem, abyste pomohli rozbít plyn nebo pohybovat střevem. Držte dítě nebo ho postavte ve vzpřímené poloze, například v jeho nosiči nebo na houpačce, asi půl hodiny po krmení, abyste pomohli udržet obsah žaludku vracet.

Nebezpečí

Podívejte se na lékaře, pokud jsou příznaky vašeho dítěte extrémní, pokud je zcela nepoškozitelný, pokud se po každém jídle objeví zmatenost nebo se začne projevovat zvracení. Tyto příznaky mohou být příznakem závažnější komplikace, jako je zablokování střev. Tento stav je velmi nebezpečný a může vyžadovat chirurgický zákrok. Fussiness, zvláště pokud je doprovázen nedostatkem chuti k jídlu, může vést k dehydrataci.