Nori výživové informace

Pravděpodobně jste obeznámeni s nori jako se zeleným listem, který kuchaři sushi používají k zabalení kalifornského rolí. Zatímco nori může být pro vás docela nové jídlo, Japonci sušili a pražili tuto mořskou zeleninu 1300 let, podle Maruto Sea Vegetables. Stejně jako ostatní druhy zeleniny je nori velmi nízký obsah kalorií a bohatý na živiny.

Dobrá volba pro čítače kalorií

Pokud se díváte na kalorie, nori dělá dobrou volbu. Jeden list nori, který váží 2,5 gramu, obsahuje pouhých 5 kalorií. Můžete jíst celý balíček nori listů pro méně než 50 kalorií. Zahrnutí více nízkokalorických potravin ve vaší stravě vám pomůže udržet vaše kalorie i váhu pod kontrolou.

Bez tuku, s nízkým obsahem bílkovin, s nízkým obsahem sacharidů

Jako velmi nízkokalorické jídlo není nori významným zdrojem sacharidů, bílkovin nebo tuku. Jeden list obsahuje 0 gramů tuku a sacharidů, 1 gram vlákniny a 1 gram bílkovin. Ačkoli nori není významným zdrojem vlákniny, může vám pomoci přiblížit se každodenním potřebám 25 až 38 gramů denně. Jako rostlinný zdroj bílkovin nori neposkytuje všechny esenciální aminokyseliny, což z něj činí neúplný protein. Ovšem jíst různé zdroje rostlinných bílkovin po celý den vám pomůže získat všechny aminokyseliny, které vaše tělo potřebuje.

Vyměňte jodovanou solí za Nori

Jeden list nori splňuje 70 procent denní hodnoty jódu. Jód je nezbytný pro váš metabolismus, který pomáhá otočit jídlo, které jíte, na energii. Nedostatek dostatečného množství jódu ve vaší stravě může způsobit otoky nebo hypotyreózu. Jódovaná sůl je podle názoru MedlinePlusu, jak většina lidí uspokojuje své denní potřeby jódu. Nori vám pomůže uspokojit denní potřeby jódu bez sodíku.

Dobrý zdroj vitamínu C

Protože vaše tělo neukládá vitamin C, potřebujete jeho nepřetržitou dodávku z vaší stravy. Nori je dobrý zdroj vitaminu C, který splňuje 10 procent denní hodnoty v jednom listu. Vitamin C pomáhá s růstem a opravou tkáně. Jako antioxidant, vitamin C chrání vaše tělo proti stárnutí tím, že chrání buňky před volnými radikály.

Draslík, vitamín A a hořčík

Kromě jódu a vitamínu C vám nori pomůže splnit vaše každodenní potřeby draslíku, vitamínu A a hořčíku. Draslík je minerál, který pomáhá snižovat krevní tlak tím, že působí proti účinkům sodíku. Vitamin A udržuje zdraví pokožky a je důležitý pro zrak. Minerální hořčík také hraje roli při regulaci krevního tlaku a udržování krevního cukru.