Nutriční obsah bílých a kriminálních hub

Bílé houby jsou běžnou škálou hub, známou také jako houbové knedlíky. Bílé houby mají pevnou strukturu a jemnou chuť. Hřeby Crimini nebo Cremini jsou ve stejné rodině jako bílé houby, ale mají určité rozdíly. Criminis jsou podobné velikosti jako bílé houby, ale jsou světle hnědé barvy a mají pevnější maso a výraznější zemitou chuť než bílé houby. Bílé a kriminové houby mají podobné výživné make-upy s několika malými rozdíly.

Vitamíny

Bílé houby jsou lepším zdrojem vitamínu C než kriminové houby. Jedení 100 g porce houby z bílých knoflíků přispívá k vaší stravě o 4% doporučeného denního příjmu vitamínu C. Jíst stejné množství kriminálních hub nepřidává žádný vitamín C do vaší stravy. Oba druhy hub obsahují podobné množství vitaminu B12, vitamínu B6, riboflavinu a niacinu.

Minerály

Huby Crimini obsahují trochu příznivější minerály než houby bílé. 100 g porce zločinu obsahuje 2% z vašeho doporučeného denního příjmu vápníku, 13% svého příjmu draslíku a 37% příjmu selenu. 100 g porce bílých hub obsahuje méně než 1% vápníku, 9% draslíku a 13% selenu. Jediný minerál nalezený ve vyšších množstvích v bílých houbách než kriminální je železo, i když rozdíl je malý: 100 g bílých hub poskytuje 3% denní hodnoty pro železa, zatímco kriminálníci poskytují 2%.

Tuk a sacharidy

Obě odrůdy hub jsou nízkým obsahem tuku, i když kriminální lidé mají o něco méně tuku, 1 g na 100 g porce ve srovnání s 34 g ve 100 g bílých hub. Nicméně kriminové houby obsahují více sacharidů, které obsahují 4,1 g na 100 g, na rozdíl od 3,3 g, které se nacházejí ve 100 g bílých hub.

Vlákniny a bílkoviny

Bílé houby obsahují o něco více vlákniny než kriminální, s 1 g vlákniny ve 100 g porce. Criminis obsahuje 6 g vlákniny ve stejné velikosti porce. Hladiny bílkovin jsou také vyšší v bílých houbách. Jedení 100 g bílých hub dodává do vaší stravy 3,1 g bílkovin, oproti 2,5 g ve 100 g hub z kriminí.