Seznam nejhorších potravin pro kulturisty

Když budete tvrdě pracovat na vybudování svalové hmoty a na zlepšení své tělesné fyziky, poslední věc, kterou chcete udělat, je sabotovat své úsilí tím, že naplníte svou stravu potravinami, které ji ztíží. Rafinované sacharidy, potraviny s přidaným cukrem, nezdravé tuky a zpracované maso mohou mít vliv na sílu, růst svalů a tělesnou hmotu. Poraďte se s dieta, který vám pomůže navrhnout dietu, která bude vyhovovat vašim specifickým potřebám, abyste mohli zlepšit svůj zisk a výkon.

Rafinované zrna

Rafinovaná zrna jsou druh zpracovaných potravin, které přebírají celé zrno a proužkují vlákna, vitamíny a minerály. Patří mezi ně i potraviny jako bílý chléb a těstoviny, bílá rýže, většina krekrů a obilovin na snídani připravených k jídlu, preclíky, palačinky a vafle. Vedle Harvardské školy veřejného zdraví jsou tyto druhy zpracovaných sacharidů, kromě toho, že jsou výživně podřadné pro celozrnná zrna, rychle utratit, což způsobuje špičky krevního cukru, což je spojeno s nezdravým přírůstkem hmotnosti. Zatímco se snažíte získat libry, když zvedáte těžké závaží, chcete získat svaly, ne tuky.

Potraviny s přidaným cukrem

Soda, koláče, sušenky, bonbóny a další sladkosti, které obsahují přidané cukry, jako je granulovaný cukr, kukuřičný sirup s vysokým obsahem fruktózy nebo pevné cukry mají podobný účinek na hladinu cukru v krvi jako rafinované sacharidy. Ale to není jediný důvod, proč chcete vyhnout se potravinám s přidaným cukrem. To platí zvláště, pokud jste mužský kulturista. Těžká zátěž cukru může snížit hladinu testosteronu podle studie z roku 2013 publikované v klinické endokrinologii a nízké hladiny testosteronu mohou snížit růst svalů. Navíc tyto druhy potravin poskytují kalorie bez nutriční hodnoty.

Zpracované maso

Potřebujete jíst dobré zdroje bílkovin při zvedání závaží při budování svalů. I když vám mohou pomoci splnit vaše denní bílkovinné kvóty, zpracované maso, jako je deli maso, hot dogs a klobásy mají vysoký obsah sodíku. Pokud se snažíte sklíct před konkurencí, konzumace vysoce sodných masných látek může vést k zadržování tekutin, což může mít vliv na definici svalové hmoty.

Potraviny s vysokým obsahem trans a nasycených tuků

Kromě vycvičení bicepsu a čtyřkolek pravidelné cvičení, konkrétně aerobní cvičení, také dává vašemu srdci dobrý trénink. Vysoký příjem nasycených a trans-tuků zvyšuje riziko srdečních onemocnění. Nechcete odmítnout žádné z přínosů pro zdraví srdce, které získáte z cvičení tím, že vyplníte svou dietu se slaninou, máslem, plnotučným mlékem, margarínem, pečenými výrobky a smaženými potravinami, takže je nejlepší omezit příjem.