Seznam nekyselých ovoce a zeleniny

Úroveň pH vašeho těla hraje důležitou roli při udržování vašeho každodenního fungování a celkového zdraví. Hodnota pH 7 je považována za neutrální, méně než 7 je kyselá a větší než 7 je alkalická nebo nekyselá. Lidské tělo má normálně mírně alkalické pH 7,4. Jíst určité potraviny a cvičení může ovlivnit vaše tělo pH úroveň, ale vaše ledviny a plíce práce, aby vaše tělo pH úroveň normální. Chcete-li udržet zdravé tělo, konzumujte nekyslé ovoce a zeleninu častěji.

Nekyselové ovoce

Většina ovoce se považuje za potraviny alkalické produkce. Cokoli s hodnotou pH větší než 7 je považováno za alkalické a není kyselé. Pokud jde o potraviny, není to důležitá kyselina v potravě, ale spíše to, co se ve vašem těle vyskytuje po konzumaci potravin. Například maso a šťáva z citrusových plodů jsou kyselé, ale ve vašem těle jsou potraviny alkalické. Citrony, limety, avokády a kiwi jsou kategorizovány jako vysoce alkalické ovoce a jsou proto nekyslé. Jiné nekyslé ovoce zahrnují banány, meloun, jablka, kokos, grapefruit, hrozny, pomeranče a meloun.

Nekyslí plody

Bobule, které patří do skupiny ovoce, jsou často nekyslé a mají alkalickou hodnotu pH. Jahody, ostružiny, černé rybízky, maliny a červené rybízky jsou nekyslé plody. Většina plodů bude mít pH větší než 7. Výjimkou jsou brusinky a borůvky, několik málo druhů bobulí klasifikovaných jako kyselé.

Nekyslí zelenina

Většina zeleniny obsahuje alkalickou hodnotu pH a při spotřebě nevytváří kyseliny. Možná budete muset být opatrní na některé konzervované, zmrazené nebo nakládané zeleniny, nicméně, protože zpracování a balení může změnit úroveň pH těchto zeleniny, aby se stal kyselý. Nemusíte se starat o změny hodnoty pH s čerstvou zeleninou. Chřest, brokolice, okurky, kapusta, řepa, mrkev, zelí, růžičková kapusta, celer, hlávkový salát, paprika, zelenina, dýně a cibule jsou nekyselou zeleninou.

Luštěnin a nekyselových bylinek

Luštěniny jsou často označovány jako zelenina, podle ministerstva zemědělství Spojených států a bylinami jsou rostliny. Většina seznamů považuje všechny luštěniny za potraviny, které produkují kyselinu, ačkoli některé seznamy, jako například jeden z University of San Diego, považují sóju a lima za méně kyselé. Na druhou stranu většina bylin je považována za alkalickou nebo nekyslou.