Šťávy pro železo

Potřebujete železo jako součást své stravy, abyste zůstali zdraví. Základním minerálem železo pomáhá vaší krvi přenášet kyslík v celém těle. Neschopnost konzumovat dostatečné množství železa může vést k zdravotním problémům, jako je únavnost a podrážděnost v důsledku anémie. Vytváření vlastní šťávy umožňuje konzumovat celou řadu zdravých potravin jako vynikající nápoje a příprava vašich šťáv s přísadami bohatými na železo může pomoci předejít nedostatku železa.

Smažte zeleninu bohatou na železo do své šťávy. Vegetariáni, jako je špenát nebo brokolice, zvyšují příjem železa za celý den a pomáhají v boji proti anémii spojené s nedostatkem železa. Kromě toho přidání brokolice a špenát do vašich šťáv zvyšuje váš denní příjem zeleniny, což vám pomůže konzumovat 2,5 šálků zeleniny, které denně doporučuje Ministerstvo zemědělství Spojených států amerických. Když přidáte suroviny do odšťavovače, střídoute sušicí zeleninu s vlhkými přísadami, jako jsou jablkové plátky, abyste zvýšili snadnost odšťavování.

Ovocné plody bohaté na železo, jako jsou data nebo meloun, které pomáhají zvýšit příjem železa. Meloun poskytuje poměrně jemnou chuťovou šťávu, která může sloužit jako podklad pro zdůraznění dalších druhů ovocných příchutí. Termíny obsahují vysokou úroveň přírodního cukru a mohou přidat šťávu, chuť a železo. Kromě toho tyto plody obsahují další důležité vitamíny, jako je vitamin C.

Do šťávy přidávejte byliny obsahující železo, jako je máta. Mincovna může dát vaši šťávu čerstvou a osvěžující chuť, doplněnou chutí několika druhů ovoce a zeleniny. Kromě toho mohou sloučeniny v mátě peprné pomáhat zmírnit zažívací potíže, uklidňující svaly podél trávicího ústrojí, aby pomohly zmírnit kyselý reflux a plynatost, podle University of Maryland Medical Center. Pro osvěžení nápojů bohatých na železo přidejte několik čerstvých mátových větviček do čerstvého melounového džusu.

Přidejte do své šťávy spirulinu. Jedná se o typ modrozelených řas, které obsahují železo a další živiny, podle zdravotnického centra Univerzity Marylandu. Po odšťavování vašeho ovoce a zeleniny přidejte do svého nápoje prášek spiruliny a poté důkladně promíchejte. UMMC naznačuje, že vhodná dávka spiruliny se může u jednotlivců lišit, a proto se poraďte s lékařem o tom, kolik byste měla užívat.