Význam sportu pro zdraví

Ať už se jedná o pickup hru basketbalu nebo pořádané ligy vodní pólo, hraní sportů může stát zdravější a šťastnější kvůli fyzické aktivitě. Hra sportu přispívá k rozvoji svalů, koordinaci, kardiovaskulárnímu zdraví a mnoha dalším výhodám spojeným s prevencí onemocnění; podle Sportu a vývoje může fyzická aktivita pomoci v oblasti chronických onemocnění, včetně kardiovaskulárních onemocnění, cukrovky, rakoviny, hypertenze, obezity, deprese a osteoporózy. Org.

Sportovní a speciální populace

Hra sportu může pomoci dětem rozvíjet zdravé kosti, silnější kardiovaskulární systémy a silné plíce, podle Sport and Development.org. Děti sportovci také rozvíjejí motorické dovednosti a kognitivní dovednosti. Být fyzicky aktivní jako dítě, je pravděpodobné, že bude pokračovat v hraní sportu jako dospělého člověka podporujícího celoživotní zdraví podle OSN. U žen mohou sporty zabránit vzniku osteoporózy a zlomenin kyčle. Starší občané, kteří hrají sport, mají příležitost udržet tělo v pohybu, cítit se nezávisle a společně s ostatními zdravým způsobem.

Získání fyzické

Hra sportu může lidem pomoci dosáhnout cílů v oblasti tělesné zdatnosti souvisejících s úbytkem tělesné hmotnosti, rozvojem svalů a snižováním tuku v důsledku fyzické aktivity. Děti, které hrají ve sportu, mají menší pravděpodobnost dětské obezity. Fyzická aktivita je spojena s regulací hormonů a posilováním imunitního systému, tvrdí True Sport.org.

V těle, v mysli

Není to jen tělo, které těží ze sportu. Hra sportu přispívá k duševnímu zdraví, pomáhá předcházet depresi a zvyšuje sebevědomí a obraz těla, podle Sport and Development.org. Jednotlivci, kteří se účastní sportu, mohou také profitovat ze sociálního hlediska, rozvíjet přátelství s spoluhráči a cítit se součástí skupiny. Děti se mohou naučit pozitivní schopnosti v oblasti duševního zdraví, včetně zodpovědnosti, vedení a odhodlání, podle dětské nemocnice University of Missouri. Hraní sportů je klíčovou strategií ke snižování stresu, protože vaše tělo uvolňuje při cvičení cítit se dobře endorfiny.

Různé sporty, různé výhody

Některé sporty jsou spojeny se zvláštními zdravotními výhodami. Například bowling může přispět k dosažení větší hustoty kostí kvůli častému těžkému zvedání, podle Mother Nature Network. Oplocení by mohlo pomáhat odvrátit kognitivní pokles, vzhledem k komplexnímu myšlení spojenému s tímto sportem. Lidé, kteří hrají volejbal, mají prospěch ze zvýšené koordinace a flexibility. Ping-pong také pomáhá hráčům zvyšovat koordinaci ruky a očí a současně podporuje lepší zdravotní stav mozku kvůli rychlému myšlení.

Je to životní styl věc

Dalším důvodem, proč je sport důležité pro zdraví, je to, že účast na sportu může podpořit pozitivní rozhodnutí týkající se životního stylu. Například pokud patříte do rekreační rugbyové ligy, můžete strávit večery a víkendy cvičit s vaším týmem spíše než zastavit se po koktejlu po práci nebo si objednat mastnou šťastnou hodinu jídlo.