Význam stravy a cvičení pro výživový životní styl

Můžete zhubnout a zlepšit své zdraví a tělesné složení dietou nebo cvičením, ale neměl by to být případ ani. Zdá se, že nejlepším přístupem je účastnit se inteligentně plánované rutiny výcviku a jíst zdravou a vyváženou stravu. Vaše výživa by neměla podporovat pouze vaše cíle v oblasti zdraví a váhy, ale také zlepšit výkonnost vašeho tréninku.

Získejte své sacharidy

Jako fit, aktivní člověk, vaše tělo potřebuje více sacharidů, než kdybyste byli sedaví. Sacharidy jsou hlavním zdrojem energie vašeho těla. Pokud jste sportovec, podle zprávy Brownovy univerzity potřebujete každý den 2,2 až 4,5 gramů sacharidů na kilogram tělesné hmotnosti. Pokud jen cvičíte pro rekreaci, pravděpodobně nebudete potřebovat tolik sacharidů, zatímco pokud jste extrémně aktivní nebo konkurenční sportovec, budete potřebovat k vyššímu konci. Příjem karbohydrátů by měl pocházet hlavně z vysoce vláknitých zdrojů, jako jsou celá zrna, škrobová zelenina, fazole a ovoce.

Bump Up Ovoce a zelenina

Ovoce a zelenina jsou základem dobrého zdraví. V ideálním případě chcete co nejvíce barev. Pomyslete na červenou z rajčat a jahod, pomeranč z mrkvy a pomerančů, žluté od kukuřice a ananasu, zelené z brokolice a papriky a tak dále. Rada prezidenta pro fitness, sport a výživu doporučuje věnovat polovinu talíře při každém jídle na ovoce a zeleninu.

Výkonný protein a fantastické tuky

Jakmile získáte své nerafinované sacharidy, ovoce a zeleninu, je na čase zvážit bílkoviny a tuky. Zahrnujte zdroj chudých bílkovin při každém jídle, například z kuřecího nebo krůtího mléka, nízkotučného sýra a jogurtu, bílé ryby nebo sóji. Najdete tu zdravé tuky v mastných rybách, olivovém oleji, vejcích a různých druzích ořechů a semen. Získejte trochu tuku do každého jídla, a to buď přepnutím chudé bílkoviny na jeden bohatší zdravý tuk v srdci – např. Volba grilovaného lososa na kuřecích prsících bez kůže – rozkrájení oleje nad zeleninou nebo malou porci ořechů, semen nebo sýr.

Základy cvičení

Minimálně potřebujete 2 1/2 hodin středního nebo 1 1/4 hodiny intenzivního kardio týdně s volitelnými dvěma nebo více posilovacími tréninkami. Použijte svůj výkon, abyste posoudili úspěch vaší stravy. Pokud udržujete váhu, ztrácíte tělesný tuk a máte dobrý pocit, je pravděpodobné, že vaše strava dělá to, co má. Pokud získáte váhu, budete muset trochu snížit příjem kalorií. Pokud výkonnost cvičení a energetická hladina klesají, možná budete muset jíst více, nebo se podíváte na snížení spotřeby cukru s vysokým obsahem cukru, zpracovaných potravin a jíst více vláknitých sacharidů, ovoce a zeleniny.